Поради вчителя батькам

Що читати дітям?



Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні на даний момент видається багато дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.
     Як зорієнтуватись у такому потоці дитячої періодики ? І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.
    Кожен дитячий журнал має свою аудиторію, яка визначається її віком. Тому якщо у вас росте молодший школяр або трохи старша дитина, то раджу такі періодичні видання: «Велика дитяча газета», «Зернятко», «Джміль (дітям: живопис, музика і література)», «Вулик»,  «Котя»,  «Шкільний журнал», «Пізнайко», «Барвінок», «Колосок»…
     Яскраві дитячі журнали для дівчаток та хлопчиків стануть надійними помічниками в організації корисного та захопливого навчання, дозвілля учня початкової школи. Допоможуть розвити творчі здібності, увагу і наполегливість. Навчать працювати з різними матеріалами. Конкурси, головоломки, розмальовки, пізнавальні матеріали та цікаві оповідання. Завдяки журналам діти зможуть самостійно зробити не тільки усілякі корисні речі, а й чудові подарунки.




10 "золотих правил" виховання щасливих дітей


1.Стимулюйте інтелект дитини.

Створивши сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини . Тому - не гайте часу. Пізніше це зробити набагато важче.

2. Формуйте самоповагу.

Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати і навіть зазнавши невдачі, все-таки перемагати. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати , що успіх, майбутній добробут залежить від них самих.

3. Навчіть дитину спілкуватися.

Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички:
• щира любов до батьків дає відчуття захищеності;
• приязне ставлення до навколишніх, не лише до близьких і рідних;
• зовнішня привабливість: одяг, манери;
• можливість спостерігати правильне соціальне спілкування: поведінка батьків, вчителів, ровесників.
• Висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі;
• Мати хоча б середній запас слів, вміти підтримувати розмову.

4. Пильнуйте, щоб дитина не стала "залежною" від комп’ютера чи телевізора.

Телевізор, комп’ютер, як злі чаклуни, здатні красти в дитини години, дні й роки . Надмірне сидіння перед телевізором чи комп’ютером гальмує в дітей розвиток мовлення. Діти стають нервовими, миттєво реагують дією, не намагаючись осмислити та обговорити події. Потрібно залучити дітей до занять спортом, музикою, читанням, корисною роботою, тощо.

5. Виховуйте відповідальність і порядність.

Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні звички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше ровесників.

6. Навчіть дитину шанувати сім’ю.

Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя . Діти мають бачити все тільки добре та розуміти "хочу"і "треба".
Любов і повага між членами родини краще за будь-яку лекцію дадуть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це,насамперед, рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.

7. У кожної дитини має бути гарний друг.

Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні орієнтири й поведінку. Батьки спрямовують і зміцнюють цю дружбу та дбають про якнайширше коло знайомств із ровесниками з благополучних сімей.

8. Будьте вимогливими.

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги:дотримуватися порядку у домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.
Не будьте тиранами . Запам’ятайте, що відповідальними, розумними й слухняними діти стають не одразу. На це треба витратити роки.

9. Привчайте дитину до праці.

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Подбайте, щоб вони без примусу набули трудових навичок, заповніть їх життя цікавими і корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху . Нехай вчаться долати труднощі.

10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.

Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках. Беруть участь у сімейних нарадах . Нехай якнайраніше привчаються робити щось для інших, особливо, те, що в них добре виходить.



Шлях до серця дитини

Дітям необхідна любов батьків – це одна з найголовніших потреб. Висловлювати свою любов дитині батьки можуть, за допомогою такого ланцюжка – ніжний дотик - слова заохочення- час присвячений дитині- подарунки – допомога у найскладніших життєвих ситуаціях.
Якщо світ не змінити – змініть ставлення до нього
  • Намагайтеся не зациклюватися на негативних емоціях, спробуйте „перемкнути” свої думки на інші справи.
  • Якщо Ви дуже знервовані, відчуваєте провину, сором тощо, спробуйте знайти причини цього стану та помірковано розібратися в них.



Речі, які не слід казати дітям


1."Коли я був у твоєму віці...".
Дитина чує: "Твої проблеми не важливі, мені було важче".
2. "Ти просто не розумієш!".
Дитина чує: "Ти не спроможний зрозуміти, і немає сенсу намагатися пояснювати це тобі".
3. "Ти думаєш, що тільки в тебе якісь проблеми".
Дитина чує: "У тебе немає справжніх проблем".
4. "У мене немає часу, щоб вислухати тебе...".
Дитина чує: "Я надто зайнятий, щоб піклуватися про твій світ".
5. "Роби те, що я кажу, а не те, що я роблю...".
Дитина чує: "Роби правильно, а я не зобов'язаний так чинити, адже я вже дорослий".
6. "Тому, що я наказав тобі!".
Дитина чує: "Я не хочу чути твоїх спроб домовитися зі мною".
7. "Та чому ж ти не можеш бути схожим на...?".
Дитина чує: "Мені прикро, що ти не хтось інший".
8. "Одного разу ти повернешся до цього дня...".
Дитина чує: "Забудь про сьогодні й зосередься на завтрашньому дні".

Комментарии